Cirkev adventistov siedmeho dňa Liptovský Hrádok

eiemwlkx.jpg
Navštívili sme sestry a bratov v Gerlachove

Nadchnutí a plní očakávaní sa 39 členov zboru Liptovský Hrádok vydalo v sobotu 6.4. 2024 na spoločnú bohoslužbu do Gerlachova, kde ich srdečne privítal miestny zbor CASD. Táto návšteva bola ako osviežujúci dážď po obdobiach sucha, pretože sa po viacerých rokoch spojených s globálnou krízou COVID-19 konečne mohli opätovne stretnúť tvárou v tvár.

Vzácne spojenie členov hrádockého zboru s miestnymi veriacimi v Gerlachove prinieslo do ich stretnutia osobitú energiu a zvláštne pocity radosti a vďačnosti. Tento bratsko-sesterský zborový zážitok bol pre nich duchovnou posilou a obnovením ich vzájomných väzieb.

2ac7fd36-2889-46ee-bbf8-ef33c4883aab.jpg
PODAJ MI RUKU - 15.-17.9. 2023

V posledných dňoch sme boli svedkami úžasného podujatia, ktoré spojilo viaceré generácie našej zborovej rodiny. 

Oddelenie kresťanského domova, na čele s našou milou rodinkou Paľka a Mariky Grešovcov, zorganizovalo túto akciu s cieľom posilniť vzťahy medzi generáciami a vytvoriť priestor pre zdieľanie skúseností, príbehov a radostí. Akcia s názvom "Podaj mi ruku" nebola len ďalším zborovým stretnutím, bolo to zážitkové stretnutie viery a spolupatričnosti. Akcia sa konala vo Vavrišove, v krásnom prostredí blízkeho okolia, kde sme už každoročnou súčasťou miestneho kempu. 

 

p1030627.jpg
Životný MÍĽNIK zboru L. Hrádok

[ Životný MÍĽNIK zboru L. Hrádok ]

Slovo míľnik znamená stĺp pri ceste označujúci vzdialenosti, alebo, tiež dôležitú udalosť (životný zlom), dôležitý objav, ktorý tvorí medzník, medzi obdobiami nášho života.
Slovo míľnik je odvodené z latinského "milia (passum)" = tisíce (krokov). Míľnik je teda kameň označujúci míľu. Náš život je vyplnený  rôznymi míľnikmi. Za také najvýznamnejšie môžeme spomenúť: nástup do školy, vstup do dospelosti, vstup do práce, svadba, rodičovstvo, odchod vzácnej osoby z našej blízkosti ...

Keď sa pozriem do minulosti života nášho zborového spoločenstva v L. Hrádku, tak jeden z MÍĽNIKOV, bol prítomnosť  kazateľa Jozefa Plachého, manželky Anetky a dcér Lindy a Katky.